OGŁOSZENIE

Zgodnie z ogłoszonym komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, wszystkie zajęcia dydaktyczne w Zespole Szkół Collegium zostają zawieszone do odwołania.

Sekretariat szkoły będzie pełnił dyżur głównie za pomocą e-mail: sekretariat@collegium.com.pl

Wszystkich zainteresowanych, w tym kandydatów do Collegium zapraszamy do kontaktu za pomocą e-mail

Nauka od dnia 25 marca 2020 r. odbywa się w formie zdalnej. Udział w tej formie nauczania jest obowiązkowy.
Zaloguj się na platformę e-learningową naszej szkoły:
collegium.moodle.org.pl

Technik usług kosmetycznych  

 

Szkoła bezpłatna -  Czesne 0 zł

Wizyta w salonie kosmetycznym to sposób na zadbanie o wygląd i dobre samopoczucie, a także oderwanie się na chwilę od codziennych obowiązków. Z usług kosmetycznych korzystają nie tylko kobiety, ale coraz częściej także mężczyźni. Technik usług kosmetycznych to osoba, która w profesjonalny sposób przeprowadza diagnozę kosmetyczną, dobiera zabiegi pielęgnacyjne, lecznicze i upiększające, potrafi zaradzić problemom skórnym, zna tajniki analizy kolorystycznej, sztuki makijażu czy stylizacji paznokci, udziela fachowych porad kosmetycznych, zawsze mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie klienta.

Nauka przygotowująca do wykonywania zawodu technika usług kosmetycznych trwa 2 lata (4 semestry).

Zajęcia prowadzone są w trybie zaocznym, ale istneje możliwość wyboru dogodnego układu zajęć: 

Układy zajęć
Wieczorowy - weekendowy CO DRUGI TYDZIEŃ
piątek w godz. 16.00 - 21.00
soboty w godz. 8.00 - 17.45
Weekendowy 7-8 ZJAZDÓW W SEMESTRZE
sobota, niedziela w godz. 8.00 - 17.45

Program nauczania

Technik usług kosmetycznych, potwierdzając kwalifikacje wchodzące w skład tego zawodu, uzyskuje wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w dwóch obszarach branży usług kosmetyczncyh, które stanowią dwie wyodrębnione dla zawodu kwalifikacje:  

Kwalifikacja AU.61 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy.
Kwalifikacja AU.62 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni, stóp.                                                                                                                                                                                                                                                                     W szkole jest realizowany autorski program nauczania modułowego. Jego zaletą jest nacisk na praktyczne kształcenie umiejętności zawodowych. W toku nauki na kierunku technik usług kosmetycznych realizowane są następujące moduły:

MZ.01. Prowadzenie działalności usługowej w salonie kosmetycznym
MZ.01. JM.01. Przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy
MZ.01. JM.02. Posługiwanie się językiem angielskim w branży informatycznej
MZ.01. JM.03. Nawiązywanie i utrzymywanie kontaktów interpersonalnych
MZ.01. JM.04. Posługiwanie się technologii informatyczną
MZ.02. Pielęgnowanie twarzy, szyi i dekoltu
MZ.02.JM.01. Organizowanie stanowiska pracy w salonie kosmetycznym
MZ.02.JM.02. Przeprowadzanie diagnozy kosmetycznej
MZ.02.JM.03. Pielęgnowanie skóry twarzy, szyi i dekoltu
MZ.03. Upiększanie twarzy, szyi i dekoltu
MZ.03.JM.01. Pielęgnowanie i upiększanie oczu i ich oprawy
MZ.03.JM.02. Wykonywanie makijażu
MZ.04. Wykorzystanie elementów chemii i fizykoterapii w kosmetyce
MZ.04. JM.01. Wykonywanie zabiegów fizykalnych na skórę twarzy, szyi i dekoltu
MZ.04. JM.02. Przygotowanie i zastosowanie surowców kosmetycznych
MZ.04. JM.03. Wykonywanie zabiegów fizykalnych na ciało, kończyny górne i dolne
MZ.05. Pielęgnowanie i upiększanie ciała, dłoni i stóp
MZ.05. JM.01. Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i zdobniczych ciała
MZ.05. JM.02. Wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i zdobniczych dłoni i stóp
Podstawy przedsiębiorczości

dla osób, które nie mają zaliczonego przedmiotu na wcześniejszych etapach edukacji

Praktyka zawodowa

Nauka może odbywać się w systemie szkoły policealnej lub kursów kwalifikacyjnych. Po zakończeniu programu nauczania z danej kwalifikacji słuchacz przystępuje do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe (w trakcie nauki w zawodzie technik usług kosmetycznych w szkole odbywają się dwa egzaminy).

Przeczytaj nasz informator o egzaminie

Wymagane dokumenty

W procesie rekrutacji niezbędne będą następujące dokumenty:

  • dwa zdjęcia,
  • świadectwo ukończenia szkoły średniej - nauka w systemie szkolnym (kandydaci na kurs kwalifikacyjny składają oryginał świadectwa ostatnio ukończonej szkoły, min. gimnazjum / 8-letnia szkoła podstawowa, szkoła zawodowa, szkoła średnia),
  • zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki na wybranym kierunku wystawione przez lekarza medycyny pracy (skierowanie do pobrania w sekretariacie Szkoły)

Dowiedz się więcej o rekrutacji

Najważniejsze obowiązki technika usług kosmetycznych

Podstawowe zadania zawodowe technika usług kosmetycznych w Polsce to:

  • przeprowadzanie diagnozy kosmetycznej
  • wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających,
  • udzielanie porad kosmetycznych,
  • organizowanie i prowadzenie gabinetu kosmetycznego.

Zadania zawodowe technika usług kosmetycznych dotyczą przede wszystkim wykonywania zabiegów kosmetycznych twarzy, ciała, dłoni i stóp. W swojej codziennej pracy technik przeprowadza wywiad z pacjentem, przygotowuje go do zabiegu oraz jest odpowiedzialny za dobór metod i środków pielęgnacji. Jest również zobligowany do wykonywania właściwej diagnozy kosmetycznej pacjenta.

Dlaczego warto wybrać ten kierunek?

Kariera zawodowa w branży beauty to idealna droga dla osób, które pasjonują się modą, wizażem i regularnie śledzą zmieniające się trendy. Technik usług kosmetycznych to bardzo satysfakcjonujący i atrakcyjny zawód, który nie ogranicza się do wykonywania makijażu i manicure - wymaga również posiadania wiedzy m.in. z zakresu dermatologii i anatomii. Ponieważ dbanie o skórę ma duży wpływ na nasze zdrowie, na kosmetyczce ciąży spora odpowiedzialność. Dlatego tak ważne jest profesjonalne przygotowanie do zawodu, które pozwala nie tylko perfekcyjnie opanować technikę wykonywania zabiegów, ale też zapoznać się z zasadami higieny, bezpieczeństwa i właściwej pracy z klientem. Dobry technik usług kosmetycznych cechuje się nie tylko wyczuciem estetycznym i znajomością aktualnych trendów, ale także wysoką kulturą osobistą, otwartością, cierpliwością, życzliwością i dużą dawką empatii, która pomaga zjednać sobie stałych, wiernych klientów. Perspektywy zatrudnienia są niezwykle szerokie - salony kosmetyczne, gabinety odnowy biologicznej, hotele, ośrodki SPA, studia stylizacji, przedsiębiorstwa kosmetyczne, a także prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Kosmetykę można łączyć z innymi specjalizacjami, np. fizykoterapią, masażem czy charakteryzacją, dodatkowo poszerzając swoje zawodowe horyzonty.

Dlaczego warto wybrać szkołę Collegium?

Jeżeli chcesz zdobyć niezbędną, profesjonalną wiedzę i praktyczne doświadczenie w zawodzie, szkoła Collegium będzie strzałem w dziesiątkę. Nasi absolwenci są osobami cenionymi przez pracodawców. Otrzymują oferty współpracy z zagranicy, zabiegają o nich placówki medyczne i społeczne. Po ukończeniu edukacji w Collegium otrzymujesz dyplom zawodowy, który jest honorowany we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Nasze metody nauczania są wyjątkowo skuteczne, co potwierdzają m.in. wyniki egzaminów zawodowych, których zdawalność wynosi niemal 100%.

Na naszym blogu

Technik usług kosmetycznych
Technik usług kosmetycznych
Jeśli interesujesz się wszystkimi aspektami związanymi z kosmetyką, a pielęgnacja i dbanie o swój wygląd są dla Ciebie czystą przyjemnością, to z pewnością będziesz zadowolona z naszej oferty.