Zaloguj się na platformę e-learningową naszej szkoły:
collegium.moodle.org.pl

Technik masażysta  

 

Szkoła bezpłatna -  Czesne 0 zł

Masaż to jedna z popularniejszych form relaksu, ale także niezwykle skuteczny sposób zapobiegania problemom z kręgosłupem oraz zwalczania uciążliwego bólu. Technik masażysta to osoba profesjonalnie przygotowana do wykonywania różnego rodzaju masaży - kosmetycznych, profilaktycznych, sportowych i leczniczych. Specjalista dba o bezpieczeństwo pacjenta i potrafi dobrać odpowiedni masaż do jego indywidualnych problemów lub potrzeb. Masażysta doradza również pacjentom w zakresie prozdrowotnych nawyków i zachowań.

Nauka przygotowująca do wykonywania zawodu technika masażysty trwa 2 lata (4 semestry).

Zajęcia są przeprowadzane w trybie stacjonarnym, ale istnieje możliwość wyboru dogodnego układu zajęć:

Układy zajęć
Dzienny zajęcia w tygodniu w godz. pomiędzy 9:30 - 18:00
Wieczorowy zajęcia w tygodniu w godz. 16:00 - 21:00
Wieczorowy - weekendowy jeden dzień w tygodniu w godz. 16:00 - 21:00 oraz
sobota (lub niedziela) w godz. 8:00 - 17:45
Weekendowy sobota, niedziela w godz. 8:00 - 17:45

Program nauczania

Absolwent szkoły masażu w Collegium w Warszawie po zakończeniu nauki powinien być przygotowany do świadczenia określonych zadań zawodowych, m.in. do wykonywania masażu medycznego, sportowego, kosmetycznego i profilaktycznego; prowadzenia działalności profilaktycznej, popularyzującej zachowania prozdrowotne. Ponadto powinien rozróżniać pojęcia związane z BHP, z szeroko pojętą ochroną, jak i potrafić określać skutki oddziaływania szkodliwych czynników na ludzki organizm. Wybierz nasze policealne studium masażu i zdobądź wymarzony zawód!

W szkole jest realizowany autorski program nauczania modułowego. Jego zaletą jest nacisk na praktyczne kształcenie umiejętności zawodowych. W toku nauki na kierunku technik masażysta realizowane są następujące moduły:

MED.10.1. Bezpieczeństwo i higiena pracy
MED.10.1. - JM.01. Stosowanie przepisów prawa dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska
MED.10.1. - JM.02. Udzielanie pierwszej pomocy.
MED.10.2. Podstawy masażu
MED.10.2.- JM.01 Stosowanie przepisów prawa i etyki w realizacji zadań zawodowych
MED.10.2.- JM.02 Posługiwanie się wiedzą z zakresu anatomii, fizjologii człowieka
MED.10.2. - JM.03. Stosowanie masażu w usprawnianiu pacjenta
MED.10.2. - JM.04. Stosowanie zabiegów fizjoterapeutycznych w usprawnianiu pacjenta
MED.10.2.- JM.05 Prowadzenie działań w zakresie promocji i profilaktyki zdrowia
MED.10.2.-JM.06 Posługiwanie się językiem migowym
MED 10.3 Podstawy masażu w medycynie
MED.10.3.- JM.01 Posługiwanie się wiedzą z zakresu patologii człowieka
MED 10.3 JM 02 Wykonywanie masażu klasycznego
MED 10.3 JM 03 Wykonywanie masażu specjalistycznego
MED 10.4 Wykonywanie masażu w medycynie
MED 10.4 JM 01 Wykonywanie masażu w leczeniu chorób narządu ruchu
MED 10.4 JM 02 Wykonywanie masażu w leczeniu chorób układu nerwowego
MED 10.4 JM 03 Wykonywanie masażu w leczeniu chorób układu krwionośnego i limfatycznego
MED 10.4 JM 04 Wykonywanie masażu w leczeniu chorób narządów wewnetrznych
MED 10.4 JM 05 Wykonywanie masażu w leczeniu zaburzeń w obrębie skóry
MED.10.3.- JM.04 Dobieranie zabiegów kinezyterapeutycznych do jednostki chorobowej
MED 10.5 Wykonywanie masażu w sporcie
MED 10.5 JM.01 Wykonywanie masażu w sporcie
MED 10.6 Wykonywanie masażu prozdrowotnego
MED 10.6 JM.01 Wykonywanie masażu prozdrowotnego
MED.10.7. Język obcy zawodowy
MED 10.7 JM.01 Język obcy zawodowy
Praktyki zawodowe

Nauka kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.

Przeczytaj nasz informator o egzaminie

Wymagane dokumenty

W procesie rekrutacji niezbędne będą następujące dokumenty:

  • dwa zdjęcia,
  • świadectwo ukończenia szkoły średniej,
  • zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki na wybranym kierunku wystawione przez lekarza medycyny pracy (skierowanie do pobrania w sekretariacie Szkoły)

Dowiedz się więcej o rekrutacji

Najważniejsze obowiązki technika masażysty

Podstawowe zadania zawodowe technika masażysty w Polsce to:

  • wykonywanie masażu medycznego,
  • wykonywanie masażu sportowego,
  • wykonywanie masażu kosmetycznego i profilaktycznego,
  • prowadzenie działalności profilaktycznej, popularyzującej zachowania prozdrowotne.

Zadania zawodowe technika masażysty dotyczą przede wszystkim wykonywania masaży klasycznych rehabilitacyjnych, kosmetycznych i sportowych zgodnie ze zdobytą wiedzą medyczną. Do jego codziennych obowiązków należy utrzymywanie kontaktu z pacjentem podczas wykonywanego zabiegu, prowadzenie dokumentacji pacjenta oraz wyjaśnienie technik masażu i popularyzowanie zdrowego trybu życia. Technik jest również odpowiedzialny za organizowanie własnej pracy oraz postępowanie zgodnie z zasadami etyki.

Dlaczego warto wybrać ten kierunek?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób narzeka na dolegliwości ze strony kręgosłupa, co oczywiście związane jest ze współczesnym trybem życia. Pracownicy fizyczni, dyrektorzy wielkich przedsiębiorstw, lekarze, prawnicy i sportowcy - każdemu przydaje się pomoc wykwalifikowanego masażysty. Dlatego zawód ten jest jednym z chętniej wybieranych, lepiej płatnych i przyszłościowych profesji. Możliwości zatrudnienia są bardzo szerokie. Technik masażysta potrzebny jest m.in. w ośrodkach rehabilitacyjnych, szpitalach, sanatoriach, gabinetach odnowy biologicznej i klubach sportowych. Popularne wśród masażystów jest także zakładanie własnej działalności gospodarczej - wówczas można świadczyć usługi w domu klienta lub otworzyć salon masażu. Technik masażysta powinien cechować się fizyczną wytrzymałością, ponieważ pracuje na stojąco. Niezbędna jest również empatia, otwartość i życzliwość w stosunku do pacjentów.

Technik masażysta kurs, który daje pewne zatrudnienie

Ilość powstających ośrodków odnowy biologicznej, gabinetów SPA, hoteli, ale i zwiększająca się liczba osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa czy będąca pod wpływem długotrwałego stresu, sprawiają, że kurs na technika masażystę niemal w stu procentach gwarantuje zatrudnienie. Praca w roli masażysty daje pewną elastyczność, jeśli chodzi o miejsce wykonywania swojej profesji czy ilość czasu, jaką chcemy poświęcić na działanie w wyuczonym zawodzie. Dobry masażysta może mieć własny gabinet, zatrudniać się na pełen etat lub podejmować pracę jedynie sezonowo, w czasie największego turystycznego oblężenia na popularne kurorty wypoczynkowe. Masażysta jest coraz wyżej cenionym zawodem ze względu na sam jego charakter – uważa się, że to jeden z najspokojniejszych i najmniej stresogennych sposobów zarobkowania, na jaki można się zdecydować.

Jaki jest idealny masażysta?

Technik masażysta na kursie zdobędzie niezbędne, praktyczne umiejętności oraz pozna liczne metody masażu, jakimi będzie posługiwał się w swojej pracy. Jednak decydując się na ten zawód, warto brać pod uwagę swoje indywidualne predyspozycje. Profesjonaliści w tej dziedzinie są zgodni, że najważniejszy jest szacunek do pacjenta. Dla wielu z nich masaż jest z jednej strony ulgą i odprężeniem, z drugiej zaś dość stresującym przeżyciem ze względu na odsłonięcie ciała i wydanie zgody na dotyk. Wyczucie oraz takt są w przypadku tego zawodu niezwykle ważne, podobnie jak umiejętność odczytywania niewerbalnych znaków, jakie pacjenci wysyłają mimowolnie za pośrednictwem swojego ciała. Dzięki temu doświadczony technik masażysta po kursie będzie umiał skupić się na najbardziej obolałych miejscach. Równie ważna jest umiejętność wzbudzania zaufania i zapewniania komfortu psychicznego osobie poddawanej zabiegowi. Najlepsi z najlepszych jednocześnie emanują pozytywną energią i optymistycznie nastrajają do życia. Dzięki temu pacjent korzysta dwojako – wychodzi z gabinetu z rozluźnionym ciałem i lekką głową.

 

 

Dlaczego warto wybrać szkołę Collegium?

Jeżeli chcesz zdobyć niezbędną, profesjonalną wiedzę i praktyczne doświadczenie w zawodzie, szkoła Collegium będzie strzałem w dziesiątkę. Nasi absolwenci są osobami cenionymi przez pracodawców. Otrzymują oferty współpracy z zagranicy, zabiegają o nich placówki medyczne i społeczne. Po ukończeniu edukacji w Collegium otrzymujesz dyplom zawodowy, który jest honorowany we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Nasze metody nauczania są wyjątkowo skuteczne, co potwierdzają m.in. wyniki egzaminów zawodowych, których zdawalność wynosi niemal 100%.

ĆWICZENIA TECHNIK MASAŻU W PRACOWNI SZKOLNEJ

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE_ORLEN WARSAW MARATHON 2016

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE

ĆWICZENIA TECHNIK MASAŻU W PRACOWNI SZKOLNEJ

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE

FANTOMY DO NAUKI TECHNIKI SHANTALA

ĆWICZENIA TECHNIK MASAŻU W PRACOWNI SZKOLNEJ

Na naszym blogu

Masaż medyczny - kiedy jest wskazany?
Masaż medyczny - kiedy jest wskazany?
Masaże pomagają zregenerować ciało i sprawić, że człowiek czuje się lepiej. Poprawiają sprawność fizyczną oraz pozwalają szybciej wrócić do zdrowia dzięki pobudzeniu mięśni i naczyń krwionośnych.