Zaloguj się na platformę e-learningową naszej szkoły:
collegium.moodle.org.pl
Technik usług kosmetycznych - informacje o zawodzie

Jeśli interesujesz się wszystkimi aspektami związanymi z kosmetyką, a pielęgnacja i dbanie o swój wygląd są dla Ciebie czystą przyjemnością, to z pewnością będziesz zadowolona z naszej oferty. Przygotowaliśmy dla Ciebie kierunek, który spełni Twoje oczekiwania i rozwinie Twoją pasję! Mowa o techniku usług kosmetycznych. Najnowsze trendy związane z urodą, makijażowe triki, które dodają każdej kobiecie pewności siebie oraz zainteresowanie w branży beauty to wszystko co powinno skierować Cię do naszego Zespołu Szkół Policealnych Collegium w Warszawie. Już dziś połącz swoje największe hobby z edukacją, by spełniać się zawodowo i w pełni korzystać z życia w przyszłości.

Czego nauczysz się na kierunku technik usług kosmetycznych?

W naszym studium medycznym zajęcia na kierunku technik usług kosmetycznych prowadzone są w systemie wieczorowym oraz zaocznym, a dogodne rozkłady zajęć sprawią, że bez problemu dostosujesz je do swoich możliwości i będziesz mogła śmiało połączyć je z innymi zajęciami i wolnym czasem. Kurs trwa dwa lata, podczas których będziesz w pełni przygotowana do przeprowadzania diagnozy kosmetycznej, wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających, udzielania wszelkich porad z zakresu kosmetyki oraz organizowania i prowadzenia gabinetu kosmetycznego, również na własną rękę. Twoje kwalifikacje i umiejętności zostaną poszerzone przez odbycie obowiązkowej praktyki, dzięki której zyskasz doświadczenie w pracy z klientem. Na samym końcu czeka Cię egzamin, który potwierdzi zdobytą przez Ciebie wiedzę.

Podczas edukacji na kierunku technik usług kosmetycznych będą czekać na Ciebie dwie wyodrębnione kwalifikacje zawodowe. Pierwszą z nich jest wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy, dzięki czemu posiądziesz szeroką wiedzę z zakresu pielęgnacji twarzy oraz wszelkich możliwych dla niej zabiegów. Będziesz potrafiła zdiagnozować rodzaj skóry, określić przeciwwskazania do zabiegów, przygotować klientkę do danej pielęgnacji. Poznasz zastosowanie różnych kosmetyków, jak i właściwości poszczególnych zabiegów. W drugiej kwalifikacji będzie czekać na Ciebie wiedza z zakresu wykonywania zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp, gdzie poznasz tajniki dbania w odpowiedni sposób o całe ciało. Do wszystkiego dojdą również podstawy dermatologii, dezynfekcji oraz kosmetyka upiększająca, jak i również podstawy przedsiębiorczości oraz działalności gospodarczo-usługowej w salonie kosmetycznym.

Jakie perspektywy zatrudnienia Cię czekają?

Uzyskanie tytułu technika usług kosmetycznych, czyli pozytywnie zdanie egzaminu końcowego daje bardzo szerokie perspektywy pracy, gdyż zatrudnienie można znaleźć w prywatnych gabinetach kosmetycznych, salonach odnowy biologicznej, hotelach, kompleksach SPA oraz studiach stylizacji. Istnieje również możliwość założenia własnej działalności gospodarczej w tym zakresie, co nałoży na Ciebie odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa, ale jednak perspektywy na rozwój oraz zarobki są znacznie wyższe właśnie w tym przypadku, więc pamiętaj że wszystko w Twoich rękach.

To jaki obierzesz swój cel zawodowy zależy tylko i wyłącznie od Ciebie i Twoich osobistych preferencji. My jednak dokładamy wszelkich starań, byś podczas dwuletniej edukacji w naszej szkole Collegium stała się najlepsza w swojej dziedzinie i połączyła w idealny sposób swoje pasje z poszerzaniem swoich horyzontów. Pamiętaj, że to najlepsza droga do osiągnięcia sukcesów zawodowych, więc już dziś wybierz nas jako gwaranta spełniania swoich karierowych marzeń w przyszłości! Zajęcia teoretyczne nauczą Cię podstaw z dziedziny kosmetyki i powiązanych z nią kategorii, natomiast zajęcia praktycznie przyniosą ci doświadczenie w bezpośredniej pracy z klientami. Pamiętaj, że idealna kosmetyczka powinna być osobą profesjonalną, zadbaną, o wysokiej kulturze osobistej, przyjemną, komunikatywną, a co najważniejsze odpowiedzialną, gdyż ciążyć na Tobie będzie zaufanie ze strony klientek, które oddadzą się w Twoje ręce.

Jakie są średnie pensje kosmetyczek?

Z praktycznego punktu widzenia technik usług kosmetycznych obejmuje kilka profesji, gdyż łączy w całość pracę masażystki, wizażystki, manikiurzystki i pedikiurzystki. W zależności od tego, jaką ścieżkę rozwoju kariery zawodowej wybierzesz, możesz doskonalić się w różnych dziedzinach kosmetycznych. Wykwalifikowani technicy usług kosmetycznych mogą znaleźć bardzo dobrze płatną pracę, jednak wszystko uzależnione jest od doświadczenia, umiejętności, niekiedy regionu, jak i również możliwości firmy zatrudniającej. Zgodnie z badaniami, średnie wynagrodzenie technika usług kosmetycznych oscyluje wokół 2000-2800 złotych brutto, jednak warto kształcić się w tym kierunku, by mieć przed sobą perspektywę założenia własnego gabinetu, w którym możliwości finansowe są znacznie większe niż praca na etacie.

Zobacz również:

Jaki ma cel terapia zajęciowa?
Jaki ma cel terapia zajęciowa?
Osoby niepełnosprawne, a także starsze i w pewien sposób odrzucone, aby poczuć się lepiej i sprawniej funkcjonować, mogą korzystać ze specjalnych, aktywizujących zajęć. Mowa tutaj o terapii zajęciowej. Ci, którzy decydują się na jej prowadzenie, muszą być do tego odpowiednio przygotowani.
Technik usług kosmetycznych - informacje o zawodzie
Technik usług kosmetycznych - informacje o zawodzie
Jeśli interesujesz się wszystkimi aspektami związanymi z kosmetyką, a pielęgnacja i dbanie o swój wygląd są dla Ciebie czystą przyjemnością, to z pewnością będziesz zadowolona z naszej oferty.