Zaloguj się na platformę e-learningową naszej szkoły:
collegium.moodle.org.pl
Technik informatyk - edukacja, zarobki, porady

Jeśli Twoim marzeniem jest spełnianie się w karierze zawodowej jako informatyk, a wszystko związane z dziedziną informatyki jest dla Ciebie fascynujące i warte zgłębiania swojej wiedzy to proponowany przez nas kierunek technik informatyk w zespole szkół policealnych Collegium w Warszawie jest dla Ciebie stworzony. Nasi absolwenci rozwijają swoje możliwości w firmach z sektorem IT, jak i wielkich korporacjach lub też we własnych, dobrze dochodowych działalnościach. Branża informatyczna to jedna z niewielu, która pędzi do przodu i rozwija się w błyskawicznym tempie nie z roku na rok, ale dosłownie z dnia na dzień. W dzisiejszych czasach zarówno każde przedsiębiorstwo, jak i każdy człowiek, ma bliską styczność z internetem, a firmy uzależnione są od sprzętu IT oraz sieci informatycznych, przez co na rynku pracy jest ogromne zapotrzebowanie na specjalistów z tej branży.

Etapy nauki w naszej szkole na kierunku technik informatyk

Kierunek technik informatyk to dosłownie encyklopedia wiedzy informatycznej przekazywana przez naszych profesjonalnych wykładowców, którzy są najlepsi w swojej dziedzinie. Zajęcia prowadzone są zarówno w systemie zaocznym , jak i wieczorowym, a dogodne układy zajęć dadzą Ci możliwie najlepszy wybór dostosowany do swojego życia codziennego. Będziesz mógł, dzięki temu, w komfortowy sposób dzielić edukację ze swoimi innymi zajęciami. Wybierając naukę u nas uzyskasz szeroką wiedzę i umiejętności, które są niezbędne do pracy w branżach informatycznych. Zwieńczeniem nauki jest egzamin końcowy, który będzie potwierdzeniem Twoich kwalifikacji i umiejętności zawodowych.

Posiadamy dwie kwalifikacje zawodowe, z których pierwszą jest montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych oraz sieci. Podczas tych zajęć dowiesz się jak zaplanować konfigurację, dobrać podzespoły i zmontować z nich komputery. Dodatkowo przygotujesz do pracy systemy komputerowe z oprogramowaniem systemowym i narzędziowym, jak i skonfigurujesz urządzenia peryferyjne. Nauczysz się również konserwacji urządzeń techniki komputerowej oraz będziesz wiedzieć jak skonfigurować system operacyjny. Jednak to co zapewne najbardziej ci się przyda w przyszłej pracy to serwis komputerów, urządzeń oraz całe systemy oprogramowania. Natomiast podczas drugiej kwalifikacji zawodowej jaką jest programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi oraz bazami danych, dowiesz się jak projektować i wykonywać wszelkie rodzaje stron internetowych oraz jak stworzyć aplikacje oraz skrypty. Dodatkowo będziesz potrafił doradzić klientowi w obronieniu i tworzeniu grafiki, dźwięków i filmów, jak i również zyskasz umiejętność konfigurowania i naprawiania baz danych i zabezpieczenia stron internetowych.

Gdzie znajdziesz pracę?

Edukacja na kierunku technik informatyk trwa w naszej szkole pełne dwa lata. Po zakończeniu nauki będziesz mógł z powodzeniem, w szybkim tempie, znaleźć pracę stworzoną do swoich potrzeb, na miarę własnych możliwości związaną ze spełnieniem marzeń zawodowych. Praca będzie czekać na Ciebie dosłownie wszędzie, gdzie potrzebny będzie internetowy specjalista do zadań specjalnych, a nie ukrywajmy, że popyt na takie osoby jest dosłownie wszędzie, w każdym zarówno małym, jak i dużym przedsiębiorstwie. Technik informatyk to zdecydowanie faworyt rynku pracy, więc nie czekaj dłużej tylko już dziś połącz swoją pasję z rozwojem osobistym i zrób pierwszy krok w celu osiągnięcia swoich planów na przyszłość.

Znajdziesz pracę w każdej gałęzi gospodarki, w której wykorzystywany jest komputer, zarówno w prywatnych placówkach, jak i w publicznych takich jak szkoły, urzędy, czy banki. Możesz pracować na stanowisku specjalisty w dziale sieciowo-informatycznym lub pełnić rolę doradcy z zakresu obsługi informatycznej. Dodatkowo z powodzeniem możesz tworzyć własne aplikacje oraz strony internetowe na użytek prywatny lub firm, które zlecą Ci zadania. Pamiętaj, że masz tu ogromne pole manewru, jeśli chodzi o swoją karierę zawodową, gdyż doskonałym wyborem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej i szukanie dobrze płatnych zleceń na własną rękę. Może konkurencja na rynku jest duża, ale techników informatyków nadal zbyt mało.

Zarobki w karierze technik informatyk

Informatyka to tak szeroko pojęta dziedzina, że ciężko mówić tu o stałej, jednej pensji dla wszystkich techników informatyków. Wszystko zależy od ich doświadczenia, zaangażowania oraz możliwości firmy, w której są zatrudnieni. Jednak na podstawie przeprowadzonych badań, można określić w przybiżeniu średni zarobek osób na tym stanowisku, który wynosi blisko 4000 złotych brutto. Jednak są oczywiście przypadki, w których informatycy zarabiają zdecydowanie więcej. Średnia pensja oferowana jest zazwyczaj na początek, by później skoczyła nawet do granicznych kilkunastu tysięcy złotych. Jest to zawód niezwykle dobrze płatny, więc warto się nim bliżej zainteresować, jeśli informatyka i zagadnienia z nią związane są Twoim głównym zainteresowaniem.

Zobacz również:

Jaki ma cel terapia zajęciowa?
Jaki ma cel terapia zajęciowa?
Osoby niepełnosprawne, a także starsze i w pewien sposób odrzucone, aby poczuć się lepiej i sprawniej funkcjonować, mogą korzystać ze specjalnych, aktywizujących zajęć. Mowa tutaj o terapii zajęciowej. Ci, którzy decydują się na jej prowadzenie, muszą być do tego odpowiednio przygotowani.
Technik usług kosmetycznych
Technik usług kosmetycznych
Jeśli interesujesz się wszystkimi aspektami związanymi z kosmetyką, a pielęgnacja i dbanie o swój wygląd są dla Ciebie czystą przyjemnością, to z pewnością będziesz zadowolona z naszej oferty.
Jak zostać technikiem teleinformatykiem
Jak zostać technikiem teleinformatykiem
Współcześnie coraz bardziej docenianą wartością są wiedza i informacje. Dzięki rozwojowi techniki dostęp do tychże jest zdecydowanie łatwiejszy niż w ubiegłym wieku.