Zaloguj się na platformę e-learningową naszej szkoły:
collegium.moodle.org.pl
Opiekunka dziecięca edukacja i zarobki

Wielu rodziców staje pod przymusem wynajęcia opiekunki dziecięcej. Nie jest to dla nich łatwa decyzja, gdyż ciężko na tyle mocno zaufać zupełnie obcej osobie, by powierzyć jej swojego ukochanego malucha pod opiekę. Jednak wiele osób kocha dzieci, a praca z nimi i troska o nie, to dla nich czysta przyjemność. To właśnie osoby, które doskonale spełnią się w roli niani. Jeśli więc należysz do grona takich osób i chcesz oprócz pasji, rozwinąć także swoje umiejętności i posiąść kwalifikacje doskonałej opiekunki dziecięcej, to już dziś zapraszamy Cię do skorzystania z oferty edukacji w naszym zespole szkół policealnych Collegium w Warszawie. Profesjonalni wykładowcy, niezwykle ciekawe zajęcia oraz praktyki, jak i również wspaniały personel całej naszej szkoły służb medycznych, stoi przed Tobą otworem i czeka na Twoją aplikację. Zapraszamy wszystkich absolwentów szkół średnich, nawet tych, którzy nie mają za sobą zdanego egzaminu maturalnego - my mamy miejsce dla każdego.

Jak przebiega nauka w naszym studium medycznym?

Nauka na kierunku opiekunka dziecięca trwa 2 lata, a zajęcia prowadzone są w dwóch systemach - stacjonarnym oraz zaocznym. Posiadamy możliwość wyboru dogodnych układów zajęć, a czesne jest w niezwykle atrakcyjnej cenie. Wybierając naszą szkołę Collegium możesz mieć pewność, że zdecydujesz się na najlepiej spędzony czas, który będzie przebiegał w przyjaznej atmosferze, a wiedza na każdych zajęciach będzie niezwykle interesująco przekazywana przez profesjonalnych wykładowców, w bardzo przystępny sposób. W trakcie nauki czekać Cię będą praktyki, dzięki którym zyskasz realne doświadczenie w pracy z dziećmi, które jest niezwykle ważne w drodze do osiągnięcia sukcesu w Twojej karierze. Po zakończonej nauce odbędziesz egzamin końcowy, który potwierdzi kwalifikacje zawodowe, dzięki któremu poczujesz się pewnie na rynku zawodowym, na którym bez problemu znajdziesz pracę, dzięki osiągniętym umiejętnościom, wspomaganym przez naszą wykwalifikowaną kadrę.

Na naszych zajęciach przyswoisz wiedzę z zakresu fachowej opieki nad małymi dziećmi w wieku 0-4 lat oraz nauczysz się jak zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa dziecka i w jaki sposób spełnić jego potrzeby. Pamiętaj, że decydując się na pracę jako niania będzie Cię czekać mnóstwo obowiązków takich jak codzienne czynności związane z pielęgnacją malucha, odpowiadanie za jego higienę, kąpiele, mycie, przewijanie oraz przebieranie. Wszystkiego tego nauczymy Cię z ogromną przyjemnością podobnie jak z niekrytą chęcią przekażemy Ci podstawy prawidłowego odżywiania dziecka oraz podawania leków lub wykonywania zabiegów rehabilitacyjnych, gdy zajdzie taka potrzeba. Nasz kierunek jest niezwykle ciekawy i śmiało razem z nami rozwiniesz swoją pasję i miłość do dzieci w każdym wieku.

Gdzie znajdziesz pracę?

Opiekunka dziecięca to osoba, która odgrywa niezwykle ważną rolę w życiu każdego dziecka. W czasie nieobecności rodziców zastępuje ich, więc ważne jest, by swoją pracę wykonywała z pasją i miłością, a nie z przymusu. Jeśli więc czujesz się nianią z powołania, to koniecznie rozpocznij kierunek opiekunki. Będzie to dla Ciebie doskonały wstęp do znalezienia w przyszłości wymarzonej pracy z dziećmi. Oprócz podstawowych zasad opieki i pielęgnacji dowiesz się jak zadbać o rozwijanie kreatywności dziecka nauką poprzez zabawę. Podpowiemy Ci pomysły na dziecięce zabawy zarówno w trakcie spacerów, jak i w zaciszu domowym. Wprowadzimy Cię w świat dziecięcych marzeń, byś mogła wykonywać swój zawód z wielkim zamiłowaniem i zaangażowaniem.

W przyszłości po zakończeniu edukacji w naszym zespole szkół policealnych Collegium bez problemu znajdziesz pracę w wielu instytucjach, w których dzieci i sprawowanie nad nimi opieki zajmują główne miejsce. W perspektywie zatrudnienia czekać na Ciebie będą żłobki, przedszkola, domy małego dziecka, dziecięce oddziały szpitalne, placówki opiekuńczo-wychowawcze, wszelkiego rodzaju kluby dziecięce, jak i również spełnienie się w roli prywatnej opiekunki dziecięcej. Nie od dziś mówi się, że zawód niani to zawód bardzo przyszłościowy, gdyż liczba dzieci z roku na rok wzrasta, więc zapotrzebowanie na opiekunki nigdy się nie skończy.

Na jakie zarobki może liczyć opiekunka dziecięca?

Praca w placówkach państwowych może nie jest wysoko płatna, gdyż pensja miesięczna w takich miejscach oscyluje wokół kwoty 1500 złotych netto, jednak sytuacja się zmienia w przypadku prywatnych placówek oraz domów, gdzie rodzice nie mogą liczyć na pomoc dziadków, czy znajomych i muszą na własną rękę zatrudnić nianię. Wtedy zarobki są znacznie wyższe i kształtują się na poziomie od średnio 13 złotych za każdą rozpoczętą godzinę opieki. W ujęciu miesięcznym stawka uzależniona jest od ilości przepracowanych godzin. Niektórzy rodzice jednak potrzebują opiekunki dziecięcej doraźnie, a inni po narodzinach dziecka są zmuszeni wrócić do pracy na stałe, wtedy szukają niani z prawdziwego zdarzenia, która niekiedy spędza z dzieckiem dobrą połowę dnia.

Zobacz również:

Jaki ma cel terapia zajęciowa?
Jaki ma cel terapia zajęciowa?
Osoby niepełnosprawne, a także starsze i w pewien sposób odrzucone, aby poczuć się lepiej i sprawniej funkcjonować, mogą korzystać ze specjalnych, aktywizujących zajęć. Mowa tutaj o terapii zajęciowej. Ci, którzy decydują się na jej prowadzenie, muszą być do tego odpowiednio przygotowani.
Technik usług kosmetycznych - informacje o zawodzie
Technik usług kosmetycznych - informacje o zawodzie
Jeśli interesujesz się wszystkimi aspektami związanymi z kosmetyką, a pielęgnacja i dbanie o swój wygląd są dla Ciebie czystą przyjemnością, to z pewnością będziesz zadowolona z naszej oferty.