Zaloguj się na platformę e-learningową naszej szkoły:
collegium.moodle.org.pl
Technik masażysta edukacja i porady

Technik masażysta, to zawód cieszący się niesłabnącym powodzeniem, zarówno wśród pracodawców, jak i wśród klientów. W dzisiejszych czasach bardzo dużą popularnością cieszą się rozmaite odmiany aktywności fizycznej uprawianej zarówno zawodowo jak i rekreacyjnie. A jak wiadomo ze sportem łączą się kontuzje. Również wiele rodzajów pracy zmusza do przyjmowania niewygodnych pozycji, na które najlepszym remedium jest właśnie masaż. Dlatego również masażyści pracujący na własny rachunek nie muszą się martwić o brak zajęć. Jeśli planujesz karierę technika masażysty, pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniej szkoły. Studium medyczne Collegium gwarantuje najwyższą jakość nauczania, która potwierdzona jest odpowiednimi dyplomami państwowymi i certyfikatami honorowanymi na całym świecie.

Plan edukacji i umiejętności absolwenta

Decydując się na naukę w Zespole szkół policealnych Collegium Warszawa stawiasz na gruntowne przygotowanie do zawodu technika masażysty. Plan edukacji w naszej Szkole służb medycznych opieramy na:

  • kompetencjach ogólnozawodowych - pragniemy, by w trakcie nauki w naszej szkole, nasi podopieczni, oprócz niezbędny specjalistycznych umiejętności, byli również przygotowani to pewnej i konkurencyjnej obecności na rynku pracy; dlatego uczymy udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, stosowania przepisów prawa i ekonomii w kontekście ochrony zdrowia i prowadzenia działalności gospodarczej, języka migowego i zawodowego angielskiego, anatomii, informatyki i polepszania umiejętności interpersonalnych;
  • nauce stosowania masażu klasycznego, oraz w środowisku wodnym - masaż klasyczny narodził się w Chinach ponad 3000 lat temu i stanowi podwalinę innych metod masowania, wyróżnia się takie techniki jak głaskanie, rozcieranie, wyciskanie, ugniatanie, oklepywanie, wibracja, roztrząsanie, wałkowanie, a sam masaż iesie ze sobą mnóstwo zalet doskonale wpływających na samopoczucie
  • nauce organizowania i stosowania masażu w medycynie - masaż można zaliczyć do gałęzi medycyny naturalnej, za masaż leczniczy uznaje się takie działania, które stosowane są celowo, jako leczenie chorób i zmniejszenie ich objawów, lub profilaktycznie; zwykle dotyczy chorób i dysfunkcji mięśni i kończyn
  • nauce stosowania masażu w sporcie, kosmetyce i odnowie biologicznej; tutaj poprzez masaż następuje wygładzenie i ujędrnienie skóry, zwiększenie masy mięśniowej, lub odprężenie.

Nauka trwa przez 2 lata ( cztery semestry) i kończy się przystąpieniem do egzaminu zawodowego, którego zdanie łączy się z otrzymaniem państwowego dyplomu potwierdzającego kwalifikacje, jak i certyfikatem w języku angielskim - Europass, honorowanym w Unii Europejskiej

Absolwent z tytułem Technik Masażysta może poszczycić się opanowaniem następujących umiejętności, stanowiących istotę tego zawodu:

  • wykonywanie masażu klasycznego i medycznego,
  • wykonywanie masażu sportowego,
  • wykonywanie masażu kosmetycznego i profilaktycznego,
  • prowadzenie i promowanie działalności profilaktycznej, popularyzacja prozdrowotnych zachowań i nawyków,

Współcześnie, nie określa się już sztywno ram oddzielających poszczególne rodzaje masaży. Masaż uważany jest za działanie, które harmonizuje funkcjonowanie całego organizmu i jako takie może być postrzegane w różnych kategoriach, które raczej się uzupełniają niż wykluczają.

Szanse technika masażysty na znalezienie zatrudnienia

Technik masażysta ma bardzo duże szanse na znalezienie zatrudnienia. Mnogość technik i zastosowań masażu zapewnia rynkowi chłonność i ciągłe zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny. Zapotrzebowanie na techników masażystów jest w ekskluzywnych hotelach i kurortach, które oferują swoim klientom zabiegi takie jak między innymi masaże. Następna branża, to oczywiście SPA i Wellness, która w ostatnich czasach przeżywa prawdziwy rozkwit. Masażystów zatrudnia się również w centrach rehabilitacyjnych, zarówno prywatnych jak i państwowych i centrach medycznych. Inne miejsca, gdzie technik masażysta może szukać zatrudnienia, to wszelkiego rodzaju salony urody i zdrowia. Masażyści znajdują również angaż w klubach fitness, jak i w profesjonalnych klubach sportowych, odpowiednie sesje z masażem dla profesjonalnych sportowców są niezbędne. Bardzo dobrym pomysłem jest też działalność na własną rękę - otworzenie gabinetu masażu, lub nawet zainwestowanie w mobilne stanowisko z dojazdem do klienta. A wszystko to zarówno w Polsce jak i za granicą. Zarobki kształtują się na początku, na poziomie 2000 - 5000 złotych brutto.

Najczęstsze pytania

Czy do wykonywania zawodu technika masażysty potrzebna jest odpowiednia tężyzna fizyczna? Znane powiedzenie mówi, że to technika, nie siła czyni zawodnika. Dobrze być odpowiednio przygotowanym na wysiłek fizyczny, który może wiązać się z tym zawodem, jednak dzięki oferowanym przez nas praktykom i szkoleniom nie ma się czym martwić.

Czy nieumiejętny masaż może zrobić klientowi krzywdę? Oczywiście, dlatego w Collegium duży nacisk kładziemy na nauczanie anatomii i zwracamy ogromną uwagę, by nasi absolwenci, mieli bardzo duże pojęcie dotyczące odpowiednich, technik, które z całą pewnością nie będą szkodliwe.

Zobacz również:

Jaki ma cel terapia zajęciowa?
Jaki ma cel terapia zajęciowa?
Osoby niepełnosprawne, a także starsze i w pewien sposób odrzucone, aby poczuć się lepiej i sprawniej funkcjonować, mogą korzystać ze specjalnych, aktywizujących zajęć. Mowa tutaj o terapii zajęciowej. Ci, którzy decydują się na jej prowadzenie, muszą być do tego odpowiednio przygotowani.
Technik usług kosmetycznych - informacje o zawodzie
Technik usług kosmetycznych - informacje o zawodzie
Jeśli interesujesz się wszystkimi aspektami związanymi z kosmetyką, a pielęgnacja i dbanie o swój wygląd są dla Ciebie czystą przyjemnością, to z pewnością będziesz zadowolona z naszej oferty.