Zaloguj się na platformę e-learningową naszej szkoły:
collegium.moodle.org.pl
Technik dentystyczny edukacja i porady

Stomatologia to niezwykle obszerna dziedzina, która dla wielu osób jest pasją. Jeśli należysz do tego grona, to mamy w naszym zespole szkół policealnych Collegium w Warszawie kierunek dla Ciebie - technik dentystyczny. Niezwykle ciekawy, interesujący i mocno angażujący dla osób, które wybiorą go ze względu na swoje zainteresowania. Już dziś możesz skorzystać z atrakcyjnego czesnego za naukę i dołączyć do nas. Gwarantujemy wspaniałą , przyjazną atmosferę oraz wysoki poziom nauczania, gdyż nasi wykładowcy to profesjonaliści w swoim fachu. Umiejętności oraz kwalifikacje, które zyskasz będą nieocenionym startem w pięciu się po szczeblach swojej wymarzonej kariery zawodowej. Pamiętaj, że branża stomatologiczna przechodzi ciągły rozwój, więc potrzebni są w niej ludzie z pasją, którzy z chęcią posiądą wiedzę z jej zakresu i będą równie chętnie dzielić się nią z innymi.

Jak wyglądają poszczególne etapy nauki na kierunku technik dentystyczny?

Nauka na kierunku technik dentystyczny w naszej szkole Collegium trwa łącznie 5 semestrów, co daje łączny czas nauczania równy 2,5 roku. W tym czasie zajęcia prowadzone są w systemie stacjonarnym z dogodnymi układami zajęć, które możesz dobrać pod własne potrzeby, aby nie kolidowały z Twoimi innymi zajęciami, czy też z wolnym czasem. Absolwent kończy szkołę z tytułem technika i może rozpocząć swoją karierę zawodową, a jego umiejętności pozwolą na znalezienie w szybkim tempie pracy. Egzamin końcowy jest potwierdzeniem kwalifikacji, a przebyte praktyki zapewniają uzyskanie doświadczenia, którego dalszy bieg będzie kontynuował podczas swojej pracy w przyszłości.

Podczas edukacji nauczysz się jak wykonywać protezy zębowe oraz aparaty ortodontyczne zgodnie z projektem klinicznym oraz na podstawie wycisków wykonanych przez lekarza dentystę, jak i również posiądziesz wiedzę z zakresu wykonywania protez pooperacyjnych, epitez twarzy i szyn. Dodatkowo zyskasz umiejętności naprawiania protez oraz obsługi nowoczesnych urządzeń i aparatury w pracowni protetycznej i ortodontycznej. Nauka w naszej szkole realizowana jest wedle modułów: kompetencje ogólnozawodowe, modelowanie i rysowanie w protetyce dentystycznej, wykonywanie protez ruchomych, stałych oraz wyrobów medycznych z zakresu protetyki dentystycznej i ortodoncji, wychowanie fizyczne oraz na koniec praktyka zawodowa.

Gdzie znajdziesz pracę?

Jeśli chodzi o perspektywy zatrudnienia po ukończeniu kierunku technik dentystyczny, to z pewnością będą to gabinety i przychodnie stomatologiczne, poradnie ortodontyczne i protetyczne, jak i również istnieje możliwość założenia własnej działalności gospodarczej, która może i będzie największym wyzwaniem dla absolwenta, ale jednocześnie przyniesie mu najwięcej satysfakcji. Praca w laboratorium jest niezwykle ciekawym zajęciem, w którym czekać na Ciebie będą coraz to nowsze i fascynujące odkrycia. Jeśli więc masz charakter eksploratora, a stomatologia to Twoja pasja i główne zainteresowanie, to ten kierunek jest dla Ciebie dosłownie stworzony. Rozwiniesz w nim skrzydła, jak nikt inny, a perspektywa pracy, która na Ciebie czeka da pełnię zadowolenia z wykonywanego zawodu.

Pamiętaj, że praca powinna być przede wszystkim dla Ciebie miejscem w którym się spełniasz, do którego chętnie uczęszczasz i nie robisz tego pod presją, czy z przymusu. Tylko w takim przypadku możesz mieć pewność co do swojej przyszłości i planów na nią. Technik dentystyczny może być zatrudniony zarówno w państwowych, jak i prywatnych pracowniach. Jest to zawód dynamicznie rozwijającej się gałęzi usług medycznych, a to z tego względu, że coraz więcej osób przywiązuje wagę do estetyki wyglądu zewnętrznego, a przede wszystkim do pięknego uśmiechu i idealnego uzębienia. Z tego też względu miejsc pracy w tej dziedzinie jest mnóstwo i czekają one być może właśnie na Ciebie.

Na jaką wysokość pensji może liczyć technik dentystyczny?

Wiele osób zanim podejmie decyzję o swoim kierunku ścieżki zawodowej, sprawdza zarobki jakie na niego czekają, Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż życie skonstruowane jest w taki sposób, że potrzebujemy pieniędzy na spełnianie swoich codziennych potrzeb, jak i na realizację marzeń. Zarobki technika dentystycznego zależą od wielu różnych czynników. W większych miastach zazwyczaj zarabia się więcej, co w zasadzie sprawdza się w większości zawodów. Wysokość zarobków może być różna również ze względu na zdobyte wykształcenie oraz na posiadaną wiedzę i umiejętności. Nasza szkoła policealna Collegium zagwarantuje Ci dobry start w życiu zawodowym Nasza kadra profesjonalistów z doświadczeniem dołoży wszelkich starań, by w przyszłości Twoja praca była na jak najwyższym poziomie, co przełoży się na Twoje zarobki. Collegium to szkoła policealna, która zapewni Ci fachową wiedzę, praktyczne umiejętności oraz prestiż na rynku pracy.

Zobacz również:

Jaki ma cel terapia zajęciowa?
Jaki ma cel terapia zajęciowa?
Osoby niepełnosprawne, a także starsze i w pewien sposób odrzucone, aby poczuć się lepiej i sprawniej funkcjonować, mogą korzystać ze specjalnych, aktywizujących zajęć. Mowa tutaj o terapii zajęciowej. Ci, którzy decydują się na jej prowadzenie, muszą być do tego odpowiednio przygotowani.
Technik usług kosmetycznych - informacje o zawodzie
Technik usług kosmetycznych - informacje o zawodzie
Jeśli interesujesz się wszystkimi aspektami związanymi z kosmetyką, a pielęgnacja i dbanie o swój wygląd są dla Ciebie czystą przyjemnością, to z pewnością będziesz zadowolona z naszej oferty.