Zaloguj się na platformę e-learningową naszej szkoły:
collegium.moodle.org.pl
Projektowanie stron internetowych - od czego zacząć?

Projektowanie stron internetowych w dzisiejszych czasach ma duże znaczenie. Popyt na tego typu usługi jest bardzo wysoki, z racji coraz większego znaczenia promocji w sieci. Aby rozpocząć projektowanie stron internetowych, można zapisać się na krótki kurs, rozpocząć naukę samemu lub wybrać szkołę policealną, która przygotuje nas do zawodu technik informatyk, a dodatkowo otrzymamy zaświadczenie potwierdzające nasze umiejętności. Nauka w szkole policealnej trwa dwa lata i w tym czasie można nauczyć się nie tylko projektowania stron, ale też zdobyć inne umiejętności, niezbędne do wykonywania zawodu. Praca programisty stała się modna – specjaliści IT cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Oznacza to dobre zarobki, możliwość przebierania w ofertach czy pracy zdalnej. Łatwość dostępu do kursów online i zalety płynące z pracy w branży IT powodują, że coraz więcej osób decyduje się na przebranżowienie i tworzenie stron www.

Tworzenie stron od podstaw

Projektowanie stron internetowych, czasem nazywane web designem, jest proste. Każda strona internetowa, tak jak i każda firma, jest inna oraz przyświecają jej różne cele. Ważne jest, aby na samym początku tworzenia strony www określić priorytety. Prace nad informacyjną witryną będą inne niż nad portalem czy sklepem internetowym. Tworzenie strony internetowej wiąże się z określeniem konkretnej strategii, dostosowanej do potrzeb klienta i jego grupy docelowej. Im trafniej ją sprecyzujesz, tym większe masz szanse na to, że witryna będzie wzbudzała zainteresowanie i zachęcała do zakupu. Zamiast obciążać stronę efektownymi gadżetami, lepiej skup się na zamieszczeniu przejrzystych informacji. Takie wskazówki są dobre dla osób, które już jakoś funkcjonują w świecie programowania. Co zrobić jeśli jednak nic nie wiesz na temat programowania a chcesz się nauczyć? Wybierz szkołę policealną!

Technik informatyk

W szkole Służb Medycznych Collegium nauka na tym kierunku trwa dwa lata. Technik informatyk, potwierdzając kwalifikacje wchodzące w skład tego zawodu, uzyskuje wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w trzech obszarach branży informatycznej, które stanowią dwie wyodrębnione dla zawodu kwalifikacje. Pierwszą z nich jest montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych oraz sieci. Takie umiejętności są niezbędne do pracy w dużych korporacjach, większych firmach czy jednostkach państwowych - wszędzie tam, gdzie są założone sieci informatyczne, które należy kontrolować.Technik informatyk planuje konfiguracje, dobiera podzespoły i montuje z nich komputery. Nadzoruje także organizację pracy podczas montażu oraz przygotowuje systemy komputerowe z oprogramowaniem systemowym i narzędziowym, a także konfiguruje urządzenia peryferyjne. Doradza klientowi w zakresie modernizacji systemów komputerowych i urządzeń peryferyjnych. Odpowiada za konserwacje urządzeń techniki komputerowej w czasie ich okresu użytkowania.

Druga część pracy

Po ukończeniu kierunku technik informatyk absolwent ma wszelkie uprawnienia do programowania, tworzenia i administrowania stronami internetowymi oraz bazami danych. Tym samym w toku nauczania uczeń projektuje oraz wykonuje strony internetowe, witryny sklepów i systemy zarządzania treścią. To bardzo istotne szczególnie w dobie mody na zakupy online. Ponadto absolwent potrafi zbudować strony wykorzystujące internetowe bazy danych i usługi zdalnych serwerów. Tworzy aplikacje, skrypty i aplety wykonywane po stronie klienta oraz serwera. Administruje aplikacjami i witrynami internetowymi. Projektuje i tworzy bazy danych. Doradza klientowi w oprawie graficznej i strukturze budowanej strony. Tworzy i obrabia grafikę, dźwięk i filmy na potrzeby stron internetowych. Zabezpiecza strony internetowe oraz bazy danych. Monitoruje oraz testuje witryny i aplikacje internetowe. Konfiguruje, a także naprawia lokalne i internetowe bazy danych. Nauka może odbywać się w systemie szkoły policealnej lub kursów kwalifikacyjnych.

Zobacz również:

Jaki ma cel terapia zajęciowa?
Jaki ma cel terapia zajęciowa?
Osoby niepełnosprawne, a także starsze i w pewien sposób odrzucone, aby poczuć się lepiej i sprawniej funkcjonować, mogą korzystać ze specjalnych, aktywizujących zajęć. Mowa tutaj o terapii zajęciowej. Ci, którzy decydują się na jej prowadzenie, muszą być do tego odpowiednio przygotowani.
Technik usług kosmetycznych - informacje o zawodzie
Technik usług kosmetycznych - informacje o zawodzie
Jeśli interesujesz się wszystkimi aspektami związanymi z kosmetyką, a pielęgnacja i dbanie o swój wygląd są dla Ciebie czystą przyjemnością, to z pewnością będziesz zadowolona z naszej oferty.