Zaloguj się na platformę e-learningową naszej szkoły:
collegium.moodle.org.pl
Profesjonalne zabiegi upiększające dłonie

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularnym zagadnieniem staje się dbanie o swój wizerunek. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż świat pędzi do przodu, a estetyka staje się dla wielu z nas priorytetem. Zarówno makijaż, jak i pielęgnacja twarzy oraz ciała, stoją na równi z dbaniem o dłonie, które są naszą wizytówką i warto o tym pamiętać. Nasza szkoła policealna Collegium podąża za nowymi trendami i otwiera przed Tobą szerokie horyzonty oferując Ci możliwość kształcenia się w zawodach kosmetycznych. Zapoznaj się z naszym programem, by spełniać swoje pasje i zyskiwać nową wiedzę, którą śmiało będziesz mógł przełożyć do własnego życia i obdarowywać nią inne osoby. Niech pasja przerodzi się w umiejętności, a umiejętności w karierę - stań się najlepszy w tej dziedzinie!

Zabiegi upiększające dłonie to sama przyjemność

Dbanie o swój wizerunek to jedna z przyjemniejszych czynności. Coraz więcej zarówno kobiet, jak i nawet ku zaskoczeniu, mężczyzn, odwiedza salony kosmetyczne w celu poprawienia swojego samopoczucia i zadbania o siebie. Jeśli więc chcesz stać się częścią gabinetu świadczącego usługi z branży beauty to kierunek technik usług kosmetycznych jest dla Ciebie stworzony. Ostatnio coraz popularniejsze stają się zabiegi upiększające dłonie, jednak by przyniosły oczekiwane efektu powinny być wykonane profesjonalnie. Warto wykonywać je, gdy zwykły krem do rąk nie spełni naszych oczekiwań, gdyż skóra dłoni jest cienka, delikatna i skłonna do przebarwień, a odpowiednia jej pielęgnacja zalecana jest w każdym wieku. Najpopularniejszym zabiegiem upiększającym dłonie jest niewątpliwie wszelkiego rodzaju manicure: klasyczny, biologiczny czy japoński, gdyż dzięki nim otrzymujemy piękne paznokcie pomalowane lakierem, wyrównane skórki oraz wypielęgnowaną płytkę. Jednak w niektórych przypadkach to za mało, by dłonie wyglądały estetycznie. W takich sytuacjach warto pokusić się o wejście na poziom wyżej i zaserwowanie swoim dłoniom zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak zabieg parafinowy na dłonie, wszelkiego rodzaju peelingi, ampułki ( które doskonale odżywiają delikatną skórę oraz zapewniają odpowiedni poziom jej nawilżenia), jak i wszelkiego rodzaju masaże, które doskonale uzupełniają każdy zabieg, czy to pielęgnujący, czy też upiększający. Skóra dłoni po takim SPA stanie się miękka, elastyczna i zadbana.

Dlaczego warto dbać o dłonie?

Dłonie to taka część ciała, która jest w największym stopniu wystawiona na działanie szkodliwych dla niej czynników, takich jak wszelkie detergenty oraz promienie UV. Niezadbane dłonie źle świadczą o człowieku, o czym warto pamiętać. Często zdarza nam się zapominać nawet o tak błahej czynności jak codzienne smarowanie rąk kremem nawilżającym, przez co w efekcie nasze dłonie są przesuszone, przebarwione oraz pokazują się na nich pierwsze oznaki starzenia, czyli nieestetyczne zmarszczki. Warto chronić się przed tym wszystkim, gdyż dłonie to nasza wizytówka, która świadczy o dbaniu o siebie, a wielu ludzi na pierwszym spotkaniu zwraca właśnie na nie swoją uwagę. O swoje dłonie możesz zadbać zarówno w zaciszu domowym, jak i udać się na serię zabiegów pielęgnacyjnych do gabinetu kosmetycznego, które zwieńczone będą pięknym manicurem. Wszystko to sprawi, że poczujesz się wyjątkowo przyjemnie, a skóra dłoni odwdzięczy Ci się za to pięknym wyglądem. Estetyczna skóra rąk jest niezwykle istotna w wielu zawodach, w których mamy bezpośredni kontakt z innymi osobami, dlatego pielęgnacja dłoni powinna stać się Twoją rutyną już dziś. Jeśli chcesz stanąć również po drugiej stronie barykady i oprócz dbania o własną skórę, zadbać również o innych, to w naszej szkole policealnej Collegium czeka na Ciebie kierunek: technik usług kosmetycznych, dzięki któremu nabędziesz odpowiednich umiejętności i doświadczenia z zakresu dbania o swój wygląd i jego pielęgnacji. Już dziś sprawdź, jakie okazje na Ciebie czekają!

Zobacz również:

Jaki ma cel terapia zajęciowa?
Jaki ma cel terapia zajęciowa?
Osoby niepełnosprawne, a także starsze i w pewien sposób odrzucone, aby poczuć się lepiej i sprawniej funkcjonować, mogą korzystać ze specjalnych, aktywizujących zajęć. Mowa tutaj o terapii zajęciowej. Ci, którzy decydują się na jej prowadzenie, muszą być do tego odpowiednio przygotowani.
Technik usług kosmetycznych - informacje o zawodzie
Technik usług kosmetycznych - informacje o zawodzie
Jeśli interesujesz się wszystkimi aspektami związanymi z kosmetyką, a pielęgnacja i dbanie o swój wygląd są dla Ciebie czystą przyjemnością, to z pewnością będziesz zadowolona z naszej oferty.