Zaloguj się na platformę e-learningową naszej szkoły:
collegium.moodle.org.pl
Jakie kwalifikacje powinna posiadać opiekunka dla dzieci?

Poszukiwanie opiekunki do dziecka stało się w dzisiejszych czasach bardzo popularne, głównie dlatego, że rodzice chcą szybko wrócić do pracy i kontynuować swoją karierę zawodową. Jednak znalezienie odpowiedniej opiekunki to trudne zadanie, które wymaga poświęcenia i czasu, by nie podejmować pochopnych decyzji. Rodzice maluchów często w pierwszym etapie przeprowadzają tak zwany research wśród znajomych, by znaleźć opiekunkę godną polecenia, lub też umieszczają ogłoszenie w internecie. Po skontaktowaniu się z wybranymi kandydatkami przeprowadzają z nimi wstępny wywiad, sprawdzają ich referencje oraz podejmują decyzję o pozytywnie lub negatywnie zakończonym castingu.

Czym powinna cechować się idealna opiekunka do dziecka?

Po ówczesnym przedstawieniu wybranej kandydatce odpowiednich wymagań i oczekiwań przychodzi czas na przyjęcie niani do pracy. Idealna opiekunka do dziecka powinna przede wszystkim posiadać doświadczenie w tym zakresie, gdyż bez niego praca z dzieckiem będzie dużym wyzwaniem. Niania oprócz opieki powinna umieć przygotować dziecku posiłki, zorganizować odpowiednio czas na zabawę, najlepiej z elementami edukacyjnymi, by każda rozrywka nie tylko sprawiała przyjemność, ale także rozwijała malucha. W przypadku starszych dzieci taka osoba powinna pomagać w nauce oraz, gdy to wymagane, zaprowadzać lub odbierać je ze szkoły. Idealna kandydatka powinna mieć głowę pełną pomysłów i chęci na wspólne spacery z dzieckiem, a także ogromną cierpliwość. Zaleca się, by podczas pierwszego spotkania lub jeszcze na etapie rozmów o pracę zapoznać dziecko z nianią w celu sprawdzenia, jaki nawiąże się między nimi kontakt. Samopoczucie malucha w obecności opiekunki to kluczowa sprawa, zaraz po jej odpowiednich kwalifikacjach. W przypadku noworodków niania powinna znać podstawy związane z pielęgnacją i higieną, taką jak przewijanie czy kąpiele. W skrajnych przypadkach może wystąpić również konieczność podawania leków lub zapewnienie odpowiedniego sposobu żywienia, do czego idealna opiekunka musi się zastosować. Jeśli chodzi o cechy charakteru, to osoba zajmująca się dzieckiem oprócz cierpliwości powinna być opanowana, łagodna, zdecydowana oraz spostrzegawcza, gdyż jak wiadomo wystarczy na ułamek sekundy stracić dziecko z oczu i nieszczęście gotowe w postaci guza, siniaka lub jeszcze poważniejszych konsekwencji.

Czy kwalifikacje wystarczą, by zaufać niani dla dziecka?

Zaufanie w przypadku zatrudnienia opiekunki do dziecka to podstawowa sprawa i powinno być ono obecne z obu stron. Dla niektórych rodziców duże znaczenie ma również wygląd zewnętrzny, a nie tylko charakter. Często kierujemy się stereotypami i, widząc osobę mocno wytatuowaną, z dużą ilością kolczyków czy z ekstrawagancką fryzurą, nie chcemy dać jej szansy. Nie zawsze taka dyskwalifikacja na samym starcie jest sprawiedliwa. Idealna niania powinna również przede wszystkim kochać dzieci i mieć doświadczenie. Jeśli nie jest to niania z polecenia ze strony zaufanego źródła, to nie powinieneś zostawiać jej od razu samej z dzieckiem, tylko pozwól, by pierwsze chwile spędziła jeszcze pod Twoim nadzorem. Jeśli marzysz o tym, by zostać wykwalifikowaną opiekunką dla dziecka, to już dziś zachęcamy Cię do skorzystania z edukacji w naszej szkole policealnej Collegium, w której czeka na Ciebie wymarzony kierunek - opiekunka dziecięca. Spróbuj swoich sił wraz z naszymi wykładowcami, który przekażą Ci niezbędną wiedzę i pełen zakres umiejętności, dzięki czemu staniesz się idealnym kandydatem w swoim zawodzie. Nauczymy Cię wszystkiego co potrzebne, by spełniać się jako wyszkolona pracownica. Dzięki nam zyskasz możliwość pracy jako niania domowa lub też opiekunka w przedszkolu, żłobku i innych ośrodkach, które zajmują się dziećmi w każdym wieku. Twoje umiejętności potwierdzi pozytywnie zdany egzamin końcowy, dzięki któremu sam zyskasz pewność, co do uzyskanych kwalifikacji.

Zobacz również:

Jaki ma cel terapia zajęciowa?
Jaki ma cel terapia zajęciowa?
Osoby niepełnosprawne, a także starsze i w pewien sposób odrzucone, aby poczuć się lepiej i sprawniej funkcjonować, mogą korzystać ze specjalnych, aktywizujących zajęć. Mowa tutaj o terapii zajęciowej. Ci, którzy decydują się na jej prowadzenie, muszą być do tego odpowiednio przygotowani.
Technik usług kosmetycznych - informacje o zawodzie
Technik usług kosmetycznych - informacje o zawodzie
Jeśli interesujesz się wszystkimi aspektami związanymi z kosmetyką, a pielęgnacja i dbanie o swój wygląd są dla Ciebie czystą przyjemnością, to z pewnością będziesz zadowolona z naszej oferty.