Zaloguj się na platformę e-learningową naszej szkoły:
collegium.moodle.org.pl
Dwuletnia szkoła policealna - jaki kierunek wybrać?

Edukacja nigdy nie była dla nas prostym tematem. Tak naprawdę bardzo trudno jest zdecydować, co chcemy robić w przyszłości i w jakim kierunku podążać. Niekiedy idziemy za modą i trendami, nie do końca zastanawiając się, czy po danym kierunku będziemy mieli pracę oraz stabilne zatrudnienie. Najpoważniejszych wyborów dokonujemy już po szkole podstawowej, decydując się na konkretne liceum. To ona ma nas ukierunkować i przygotować do pracy lub do studiów. Obecnie w Polsce w liceach możemy zdobyć wiedzę ogólną, która jest niezbędna każdemu dorosłemu i wykształconemu człowiekowi. Niemniej jednak wiele osób decyduje się na technikum, które daje nam konkretny fach w rękach. Jeśli nie do końca wiemy, co chcemy robić w życiu, podjęcie właściwej decyzji będzie znacznie bardziej utrudnione. Bardzo popularnym rozwiązaniem są obecnie szkoły policealne, w których uczniowie zdobywają zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Dla młodych osób, które nie chcą studiować, ale poszły do liceum i nie wyuczyły się konkretnego zawodu, szkoły policealne mogą być niezłą alternatywą na wejście w dorosłe życie zawodowe.

Dlaczego szkoła policealna?

Obraz szkół policealnych w społeczeństwie jest coraz lepszy, ponieważ pozwalają one zdobyć praktyczne umiejętności. Szkoła policealna to miejsce dla osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje i wyróżnić się na rynku pracy. Dla sukcesu zawodowego tak samo ważne, jak podnoszenie kwalifikacji, jest uzupełnianie wykształcenia. Dlatego taki system kształcenia to coraz częściej świadomy wybór coraz większej liczby osób w różnym wieku. Aby zapisać się do szkoły policealnej, nie potrzeba zdanej matury. Jej słuchaczem może zostać każda pełnoletnia osoba, która posiada wykształcenie średnie. Zajęcia są prowadzone w systemie dziennym stacjonarnym lub zaocznym, a szkoła umożliwia wybór dogodnego układu zajęć. W Collegium kładzie się duży nacisk na praktyczną naukę zawodu. Na wszystkich kierunkach słuchacze mają zapewnione zajęcia praktyczne w pracowniach szkolnych. Dodatkowo szkoła współpracuje z wieloma placówkami, docelowymi miejscami pracy absolwentów.

Jaki kierunek wybrać?

Collegium Zespół Szkół Medycznych w swojej ofercie ma wiele kierunków związanych właśnie z medycyną. Jeśli tylko chcemy zajmować się tą dziedziną, to znaczy, że trafiliśmy do dobrej szkoły. Nie musimy kończyć długich i uciążliwych studiów medycznych, aby pracować w zespole lekarzy i z zespołem specjalistów medycznych. Wybierając szkołę policealną, do wyboru mamy wiele kierunków. Niekiedy warto je łączyć i uczęszczać na dwa kursy: wówczas zwiększamy swoje szanse na znalezienie pracy i nabywamy więcej doświadczenia i umiejętności. Dużą popularnością cieszą się kierunki związane ze stomatologią. Od zawsze był to popularny obszar działania. W Collegium Szkole Służb Medycznych można wybrać: asystentkę stomatologa lub higienistkę, czy też technika dentystycznego. Ponadto często wybieranymi kierunkami są: technik elektroniki i informatyki medycznej, technik elektroradiologii, technik farmaceutyczny, technik masażysta, czy też technik ortopeda. Ponadto studium informatyczno-medyczne oferuje wiele kierunków przyszłościowych, takich jak asystent osoby niepełnosprawnej czy opiekunowie. Osobisty lub personalny asystent jest cennym pomocnikiem, który wykonuje polecenia osoby niepełnosprawnej. Jego obowiązki wykraczają poza sferę oficjalną, a wkraczają w obszar bardziej osobisty.

Przyszłość w Twoich rękach

Zawody medyczne należą do zawodów regulowanych. Oznacza to, że osoba, która chciałaby wykonywać taki zawód musi spełnić kilka warunków określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Jednym z nich jest ukończenie szkoły policealnej i zdanie egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w danym zawodzie. W naszej szkole jest taka możliwość, ponieważ Collegium Szkoła Służb Medycznych oraz Studium Informatyczno - Medyczne są szkołami z uprawnieniami szkół publicznych będącymi również ośrodkiem egzaminacyjnym.

Zobacz również:

Jaki ma cel terapia zajęciowa?
Jaki ma cel terapia zajęciowa?
Osoby niepełnosprawne, a także starsze i w pewien sposób odrzucone, aby poczuć się lepiej i sprawniej funkcjonować, mogą korzystać ze specjalnych, aktywizujących zajęć. Mowa tutaj o terapii zajęciowej. Ci, którzy decydują się na jej prowadzenie, muszą być do tego odpowiednio przygotowani.
Technik usług kosmetycznych - informacje o zawodzie
Technik usług kosmetycznych - informacje o zawodzie
Jeśli interesujesz się wszystkimi aspektami związanymi z kosmetyką, a pielęgnacja i dbanie o swój wygląd są dla Ciebie czystą przyjemnością, to z pewnością będziesz zadowolona z naszej oferty.